.
Main » Ad Board » Akvariumo įranga » Įranga

CO2 mūsų akvariumuose
Information | | Photo 2010-11-15, 20:06:39


CO2-tai angliarūgštė (anglies dvideginis), tarp mūsų dažniausiai naudojama prisotinti akvariumo vandenį CO2 dujų. Yra du naturalūs būdai prisotinti vandenį CO2. Pirmas būdas-akvariumo fauna. Daugumai žinoma, kad žmogus įkvėpia didesnę dalį O2, nei CO2, tačiau iškvėpiant viskas yra atvirkščiai t.y. jei įkvėpiant O2 kiekis yra 60%, o CO2 40%, tai iškvėpiant O2 bus 40%, o CO2 bus 60%. Su akvariumo fauna yra panašiai. Antras naturalus būdas prisotinti vandenį angliarūgšte yra mielės su cukrumi, kitaip ''broga''. Mielės ''valgo'' cukrų, taip išskirdamos CO2 ir spiritą.
Yra ir nenaturalusis būdas-balioninė CO2 sistema. Norint saugiai naudoti šia sistemą CO2 komplektas tūrėtų atrodyti bent taip:
1.Balionas (atlaikantis bent 100 atmosferų, pageidautina 200)
2. Reduktorius (geriausia su dviem monometrais, vienas rodo vidinį slėgi, kitas darbinį. Antrasis turėtų būti kuo tikslesnis)
3. Adatinis vožtuvas, arba kitaip tariant tiesiog čiaupas
4.Reaktorius/difuzorius
Žinoma yra dar nemažai papildomos įrangos, tačiau pirmai CO2 sistemai šių keturių dalių turėtų užtekti. Balionai yra užpildomi suskystinta angliarūgšte (CO2). Pildant balioną butinai turite pasakyti pildančiam žmogui (jei pildote ne jūs) kokia bus maksimali aplinkos temperatūra, nes nuo jos priklauso slėgis balione. Jei pripildysite per daug CO2 ir laikysite šiltesnėje nei numatyta temperatūroje, dujos plėsis, ko pasekoje kils slėgis ir balionas gali sprogti. Žinoma turbūd daugelis norėtų sužinoti (jei nežinote aišku) ką būtent duoda CO2 akvariume. Žinoma dar iš fizikos ir biologijos turėtumėt atsimint, kad tarp floros ir faunos vyksta mainai t.y. augalai duoda O2 gyvūnams, kurių iškvėptą CO2 sugeria patys. Taigi tas pats vyksta ir akvariume. Taigi kaip supratote nuo Co2 greičiau auga augalai ir vyksta CO2 irO2 mainai. Tiesa, augalai kartu su O2 išskiria ir galutinį produktą-gliukozę, ko pasekoje susidaro plėvelė vandens paviršiuje.
Yra toks posakis-kas per daug tas nesveika, taip pat ir su CO2 akvariume, angliarūgštė iš esmės yra nuopdinga akvariumo faunai, tačiau leidžiant ją su protu jokių nesusipratimų netūrėtų kilti. Rekomenduojamas optimalus CO2 kiekis 1b/s (burbuliukai per sekundę) žinoma reikia matuoti ne burbuliukus iš difuzoriaus/reaktoriaus o tiesiog iš žarnelės (yra pirkt spec. burbulų skaičiuotuvų. Vis dėlto vien paleidus CO2 nesitikėkite kažko stebuklingo, viskas turi būti subalansuota t.y. kuo didesnis apšvietimas, tuo daugiau reikia CO2 ir tuo daugiau reikia trašų ir atvirkščiai.
Manau šis straipsnis jums padėjo suvokti kas tai yra CO2, kokiu tikslu ji naudojama ir kokios gali būti pasėkmės neteisingai naudojant Co2 balioninę sistemą.
Added by: Domis | Contact person: Domantas Parafinavičius E
Views: 7013 | Placed till: 2011-12-31 | Rating: 5.0/3
Total comments: 1
0  
1 Gytenas4615   (2010-11-15 20:11:20) [Įrašas]
Geras straipsnis wink

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]